Kuidas me ehitame?

Me ehitame elementidest ja moodulitest

Eesti klientidele pakume elementmaju. Elementide puhul toodetakse tehases seinad, vahelaed ja katuslae elemendid ning need monteeritakse kokku objektil. Elementide puhul saame paindlikult toota nii kliendi kui oma arhitekti projekti järgi. Üldreeglina saab igat hoonet elementidest toota ja monteerida.

Reeglina projekteerime hooned meie arhitekti poolt või on kliendi arhitekt juba eelnevalt arvestanud elementmajade eripäraga.

Mõned kliendid soovivad mugavat ja kiiret “võtmed kätte” valmismaja lahendust, teised aga tahaksid enam oma maja ehituses ise osaleda, tehes ise või sõprade abiga näiteks siseviimistlustöid jne.
Olenevalt sellest, millises ulatuses soovitakse ise ehitustöid teha või organiseerida, pakume kahes erinevas valmiduses pakette:
Miks pakutakse kahte erinevat paketti ja millist ja miks valida? 

1. Mis on “Siseviimistluseta maja” pakett ja mida see sisaldab?

Paketis sisaldub maja arhitektuurne eskiis koos projekti muudatuste ja ehitusloa hankimisega, veevarustuse, kanalisatsiooni, elektri, kütte ning ventialtsiooni projekt. Maja on tehases toodetud ja monteeritud Teie krundil ja kõik sisetööd (kuni maalri- ja plaatimistöödeni) on lõpetatud, s.h. paigaldatud on aknalauad. Majale on paigaldatud aknad ja välisuksed, rõdud on valmis ja piirded paigaldatud. Maja välisfassaaditööd on täielikult lõpetatud, paigaldatud on katusekate (lõpetatud on parapeti/räästakasti tööd), vihmaveesüsteem ning akende veeplekid. Maja on väljast täielikult valmis ja saab koheselt jätkata siseviimistlusega.

Hinnas ei sisaldu:

1) Vundament (kuna sõltub krundi pinnasest).

2) Siseviimistlus: maalri- ja plaatimistööd, parkett, siseuksed, sisetrepp, lülitite ja pistikute katted (antakse kaasa, kuna paigaldada peale maalritööde lõpetamist), sanitaartehnika (segistid, wc-potid, kraanikausid, vann), sauna sisetööd (puitvooder, lava, keris), radiaatorid, abiruumis paiknevad kütte- ja ventialtsiooniseadmed.

3) Valgustid, mööbel ning haljastus.

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.


2. Mis on “Võtmed kätte” maja pakett ja mida see sisaldab?

Maja on valmis nii seest kui väljast.

Hinnas sisalduvad projekti muudatused, kõik projektid alates arhitektuursest kuni eriosadeni välja (elekter, küte, ventilatsioon, vesi- ja kanalisatsioon) ja ehitusloa hankimine.

Hinnas ei sisaldu: valgustid, mööbel ning haljastus. Soovi korral pakume ka tänavakivide paigaldust.

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

Kes ehitab vundamendi?

Me pakume eramu täielikku ehitusteenust, seal hulgas ka vundamendi ehitust. Meie insener projekteerib Teile vundamendi, millega saate soovi korral ise vundamendi ehituseks hinnapakkumisi võtta ja omale meelepärase ehitaja leida.

Millest on tehtud maja välissein, katus, vahelagi ja põrand? 

Me pakume väga erinevaid seinakonstrutsioone. Kõige levinumad seinakonstruktsioonid on:

Kui kaua võtab maja ehitus aega? 
Tehasepaketi tootmine võtab aega kuni 1 kuu, “võtmed kätte” maja ehitus võtab olenevalt maja suurusest aega 3-6 kuud. Samal ajal, kui maja toodetakse, tehakse reeglina vundament.

Kas on võimalik tellida ainult projekt?
Meilt on võimalik tellida eriprojekt vastavalt Teie soovile.

Valisin välja sobiva maja, kuid mul ei ole veel krunti – mis saab edasi?
Meie või meie koostööpartnerid aitavad Teid sobiva krundi leidmisel.

Mis on maja hind, kui krundi asukoht on 200 km Tallinnast?
Meie toodete ja maja monteerimise hinda see olulisel määral reeglina ei muuda. Hinnalisa jääb reeglina 1000 euro piiresse, sõltuvalt juba täpsemast krundi asukohast.

Kas siseplaneeringus on võimalikud muudatused?
Siseplaneeringus on võimalikud kõik muudatused, kui Te ei ole leidnud meie poolt pakutavate siseplaneeringu lahenduste hulgast endale sobivat, on võimalik teha see vastavalt Teie soovidele ja vajadustele.

Aga välisplaneeringu muudatused – kas on võimalikud?
Välisplaneeringus on samuti võimalikud muudatused, samas tuleb arvestada detailplaneeringuga kehtestatud piiranguid kasutatavate välisviimistlusmaterjalide ja arhitektuursete nõuete osas.

Valisin välja sobiva maja, kuid sellel puudub garaaž – kas on võimalik lisada?
Garaazi või auto varjualuse lisamine majale on võimalik, kuid alati tuleb arvestada krundi ehitusalaga ning detailplaneeringu nõuetega – juhul, kui on garaaž eraldiseisva abihoonena krundil.

Kas on võimalik projekteerida täiesti uus maja?
Meie arhitektid aitavad meeleldi uue lahenduse leidmisel, kui Te ei ole leidnud endale kataloogist sobivat majaprojekti.

Mulle meeldib pakutava maja arhitektuurne stiil – kuid krundi kuju ei luba seda paigutada hoonestusalasse – mis saab edasi?
Tuleb täpsustada krundi hoonestusala ning detailplaneeringuga sätestatud nõuded hoonele, ning reeglina on võimalik kohandada ümber projekt olemasoleva krundi järgi.

Millised dokumendid peavad olemas olema enne ehitusloa taotlusega alustamist?
Väljavõte detailplaneeringust ja/või projekteerimistingimused.
Krundi geodeetiline alusplaan elektroonilisel kujul
Vee – ja kanalisatsiooni tehnilised tingimused
Elektrivarustuse tehnilised tingimused

Maja siseplaneeringus ei ole sauna ning kaminakohta – kas on võimalik neid lisada?
Kui muuta maja siseplaneeringut, on reeglina võimalik lisada nii saun kui kamin, erandina võib välja tuua väiksemad, alla 90 m² majad, kus lisamine võib magamistubade arvu või suurust maja kasutusmugavuse arvelt vähendada.

Kui kaua võtab aega maja tehasepaketi püstitus krundil?
Olenevalt maja suurusest, tüübist ja krundi asukohast võib see aega võtta 1-2 päeva.

Kas pakute ka kivimaju?
Jah, pakume kivimajade projekteerimist ja ehitust.

Kas valida kivimaja ehitus objektil või maja ehitus tehases?
Mõlemal juhul on võimalik saavutada tipp-kvaliteet. Krundil ehitatud puitkarkassmaja me ei paku, sest nende puhul on väga raske tagada tippkvaliteeti Eesti kliimas ehitades.

Millised on kivimaja eelised?
Kivimaja puhul on tegemist sajandeid vana ja tuntud tehnoloogiaga. Eestis on kivimaja eelistatuim, sest kõrgkvaliteediga tehastes ehitatud madalenergiamaju on Eestis püstitatud oluliselt vähem. Näiteks Saksamaal, kus meie tehases ehitamise tehnoloogia pärineb, on analoogsetel siseruumides maju ehitavatel ettevõtetel väga hea maine ning nende kvaliteeti usaldatakse juba aastakümneid.

Millised on tehases ehitatud maja eelised kivimajaga võrreldes?
1. Parem soojapidavus, mida kivimaja puhul on oluliselt raskem saavutada.
2. Parem heliisolatsioon.
3. Kindel eelarve. Lepingu sõlmimisel tead täpselt, kui palju Sinu maja maksab. Kivimaja ehitusperiood on pikem ja tavaliselt pannakse paika järgmise etapi hind ja ei taheta teha siduvat hinnapakkumist töödele, mis teostatakse 6 kuu pärast, sest materjalide hinnad ja palgad võivad tõusta. Tehases ehitades on tähtajad lühemad ja madalamad materjalide hinnad tagatud pikemaajaliste lepingutega ja töölepingud töötajatega on stabiilsemad.
4. Kõrgem kvaliteet – kolmekordne kvaliteedikontroll. Tehases ehitatakse elemendid valmis siseruumides, kus ei ole niiskust ja temperatuur on 16-22 kraadi ning maja püstitakse objektil niiskuskindlana 1-5 päevaga. Kivimajast eraldub niiskus pikema aja jooksul. Tehases lõikavad materjali seadmed, täpsusega 1 mm ja see paigaldatakse ideaaltingimustes. Töö on täpne, kiire ja teostatud inimeste poolt, kes on seda aastaid teinud. Töö kõib valvega ruumides, kus kõik on topelt üle kontrollitud sisejärelvalve poolt, mida teostab kogenud tootmisjuht. Kolmandat korda kontrollitakse kvaliteet üle veel objektil. Iga tööoperatsiooni puhul saame pärast täpselt nimeliselt öelda, milline töötaja selle konkreetse maja puhul konkreetse töö teostas ja see paneb inimestele konkreetse vastutuse. Mehed töötavad mugavates tingimustes, kus on tagatud tööohutus ja ületundide mitte tegemine, sest väsinud ja rahulolematud inimesed ei suudaks tagada meie poolt nõutud kvaliteeti. Meie tuumikmeeskond omab kogemust enam kui 200 majaga, olles ehitanud maju, ridaelamuid ja kortermaju väga nõudlikele klientidele (s.h. Saksamaale, Prantsusmaale, Norra, Rootsi, Soome).
5. Kiirus – võidad vähemalt 3 kuud! Kui tehases ehitatakse maja valmis samaks ajaks, kui vundamendil on tööd lõpetatud, siis kivimaja ehitus alles algab pärast vundamendi valmimist. Kivimaja ehitus kestab reeglina 8-12 kuud, olenevalt ehitusfirma professionaalsusest, ajalistest ja tööjõu võimalustest. Meie pakume tehases ehitatavat maja 3-5 kuulise tähtajaga ja objektil ehitatavat kivimaja 8-12 kuulise tähtajaga.

Kuidas erinevad krundil ja tehases ehitatav maja väliselt?
Meie majade puhul ei ole valmis maja visuaalsel vaatlusel näha erinevusi. Sisuliselt ei ole kellelgi võimalik öelda, kas tegemist on tehases ehitatud majaga või objektil ehitatud kivimajaga. Mõlemal juhul katab maja fassaadi samamoodi krohv ning ruumides sees on kasutatud samu ehitusplaate.

Miks lasta maja projekteerida meil?
Me pakume paindlike arhitektuursed võimalusi. Ettevõttes on tööl kogenud insenerid ja arhitektid, kes oskavad juba maja projekteerimise kestel arvestada Sinu nõudlike soovidega ning ehituslike eripäradega, et kliendile parimat ja optimaalsemat lahendust pakkuda, arvestades ja mõeldes kliendi majanduslikele võimalustele. Me oleme projekteerinud ka mitmeid väga läbimõeldud arhitektuursete lahendustega maju, kuhu on kogu meeskonna poolt pandud tuhandeid töötunde, et saavutada soovitud tulemus. Reeglina oleme oma majadesse projekteerinud mugavad magamistoad, kus on oma sissejalutatav vannituba ja garderoob, privaatne kabinet, eraldi vannituba lastele ja külalistele, poolavatud köök, mis võimaldab saavutada nii avarat ruumi, kui mugavalt eraldada köögi elutoast kas seina või lükanduksega. Lisaks pöörame suurt tähelepanu rõdudele, terrassidele, sisedisainile ja majade välisilme atraktiivsusele. Meie meeskonnatööna projekteerimine tagab tulemuse, mida üksikmaja tellimisel on keskmise erakliendil ehituseelarvega väga raske saavutada.

Kui tihti ja millal muudetakse majade hindu klientidele?
Juba sõlmitud lepingute hind on fikseeritud ja seda ei muudeta mitte mingil juhul – kliendil on alati kindlus, et ehituse kestel hind ei muutu ja see on enne ehituse algust kindlalt fikseeritud, et teaksite arvestada palju täpselt kulub.